Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери
Мистецьке свято

29 січня 2024 року в затишній атмосфері Бориспільської бібліотеки відбулось нагородження учасників конкурсу дитячих малюнків. Вже не перший рік організаторами конкурсу виступають газета «Трудова слава» (редактор Тоня Туманова) та колишня бориспілька, яка зараз проживає в Америці, Тетяна Підгурська разом зі своїм чоловіком Джоном за підтримки Старинської птахофабрики (директор Сергій Міщенко).

В конкурсі взяли участь більше 30 дітей. Відзначені солодкими призами були усі учасники, а кращі роботи відзначені ще й цікавими подарунками від організаторів конкурсу. Художниця Тетяна Калініченко, яка багато років брала участь у цьому конкурсі, а нині студентка художнього ВУЗу, відзначила своїх фаворитів авторськими календарями.

Провідний бібліотекар Бориспільської бібліотеки для дітей Тетяна Руденко провела цікаву вікторину для учасників мистецького свята та заохотила їх записуватись до бібліотеки читати книжки.

Тетяна Підгурська в онлайн режимі привітала дітей та розповіла про подальшу долю їхніх творчих робіт -- вони будуть продані в Америці, а вилучені кошти - передані різним військовим підрозділам ЗСУ.

Ось такі добрі справи можна творити спільними зусиллями!

29 Січня 2024
Центральна бібліотека
Енергія душі та розуму

26 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола відбувся літературний вечір «Енергія душі та розуму» приурочений до дня народження Павла Платоновича Чубинського, видатного бориспільця - вченого, етнографа, фольклориста, юриста, економіста, автора слів Державного Гімну України.

Ведучі заходу провідний бібліотекар Людмила Базікалова та бібліотекар Олена Шкребтієнко ознайомили присутніх з біографією Павла Платоновича. Перед поціновувачами творчого спадку славного земляка виступила старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда. Краєзнавець Сергій Кравчун розповів про ідею створення книги «Казочки з Баришполя». Олена Кравчун, народна майстриня-лялькарка, детальніше зупинилася на самих казках та їх значенні для виховання у дітей любові до рідного краю.

До заходу була представлена книжкова виставка з фондів бібліотеки «Енергія душі та розуму».

26 Січня 2024
Центральна бібліотека
Енциклопедія Павла Чубинського

Автор: Андрій Зиль


Творча спадщина П.П.Чубинського –видатного етнографа, фольклориста, економіста, статиста, автора слів Державного Гімну України «Ще не вмерла Україна і слава і воля» увійшла до скарбниці надбань європейської культури. Творив він у молоді роки, будучи студентом Петербурзького університету, перебуваючи на засланні в Архангельській губернії, в Україні- всюди працювала його творча думка, спрямована на наукові відкриття, на всестороннє вивчення життя українського народу, його звичаїв, традицій, вірувань, уявлень і всього духовного світу українця.

Перед читачем вперше постає коротка енциклопедія людини незвичайної кипучої енергії і працездатності, здатної організовувати і спрямовувати колектив на наукову працю, на пошуки нових методів і прийомів заради досягнення бажаного результату. Таким бачиться Павло Платонорвич під час роботи секретарем Аргангельського статистичного комітету, при проведенні експедицій по вивченню районів Півночі Європейської Росії, при організації Південно-Західного Відділу російського географічного товариства в Києві, при проведенні перепису населення м. Архангельська і районів губернії, при проведенні перепису населення м.Києва, у Київському технічному товаристві та багатьох інших заходах. Його рішучість і методи проведення тих чи інших досліджень завжди сприймалися представниками влади в особі губернаторів, які з гордістю представляли досягнуті результати, здобуті Чубинським, у вищі наукові інстанції Російського географічного товариства та уряду.

У цьому виданні представлено різнобічну інформацію про осіб, причетних до зв’язків з науковою діяльністю П.Чубинського в Архангельському статистичному комітеті, при проведененні переписів, при організації і роботі в Південно-Західному Відділі географічного товариства в Києві, при проведенні етнографічно-статистичнгих експедицій в Україні і за її межами, в містерстві шляхів сполучення, у великому колі особистих знайомств – все це стало основою для створення енциклопедії П.П.Чубинського. В ній подано широкий діапазон його праць, статей, звітів, промов, взятих з наявних друкованих джерел і архівих матеріалів, поданих анотовано, за винятком не доступних авторові газетних публікацій в «Архангельських губернських відомостях» та інших виданнях.В цьому випадку автор подає назву статті П.Чубинського і назву видання, де вона надрукована. Також обминув прізвища тих членів Південно-Західного відділу географічного товариства, вказаних у книзі Ф.Савченка. «Заборона українства 1976 р.» ( Харків-Київ, 1930.-сс.271-275), які, крім цього списку більше ніде не згадуються.

Це перше універсальне довідкове видання про П.П.Чубинського є працею одного автора і упорядника, який впродовж 30 років збирав матеріали і вивчав його біографію. Маючи наявну джерельну базу і архівні документи , вирішив подати в енциклопедичному довіднику для широкого ознайомлення дослідників творчої спадщини П.П.Чубинського, студентів, учнів, всіх зацікавлених осіб, для кого постать всесвітньовідомого етнографа і фольклориста стала своєрідним материком народознавства.

25 Січня 2024
Електронні книги
Валізка з книжками

20 січня 2024 Бориспільська бібліотека для дітей отримала подарунок - «Валізку з книжками», створену Міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut разом із експертами з літератури. Валізка з книжками» - це книжки українських авторів, які були написані в час, коли війна торкнулася кожного. Про те, як правильно говорити з дитиною про війну. Як пояснити маленькій людині, що відбувається, дитячою мовою.

Крім книжок в них є сенсорні іграшки, розмальовки та психологічні посібники.

Адже під час війни книги залишаються важливим засобом підтримки і розради.

Міністерство закордонних справ Німеччини та команда Goethe-Institut, спільно з Українським інститутом книги з експертами з літератури створили чарівні валізки. Валізки наповнені не лише книжками, а і розмальовками та іграми. І чудовий книжковий черв'ячок, який дуже любить книжки. І точно допоможе розговорити або розчитати відвідувачів дитячої бібліотеки.

Експерти з дитячої літератури обрали для валізки найкращі книги, з якими дітям буде легше керувати своїми емоціями та обговорювати те, що їх турбує, або ж просто занурюватися в історії та шукати в них опори.

20 Січня 2024
Дитяча бібліотека
Слово жінки

10 січня 2024 року у Бориспільській Публічній бібліотеці імені Вячеслава Чорновола на зустріч у колі однодумців зібралися учасниці клубу ментального здоров’я «Берегиня», яких об’єднала любов до бібліотеки та книги. Учасниці переглянули відеопрезентацію про творчий шлях української художниці Любові Панченко.

Для голосних читань, які провела бібліотекар Олена Шкребтієнко, було запропоновано роман-молитву Тетяни Пишнюк «Божа вивірка».

Алевтина Денисенко пограла на піаніно чарівні мелодії про неповторний Київ, які заполонили учасниць клубу, адже звучали знайомі пісні, і їм підспівували усі присутні.

Світлана Бойко презентувала авторські книги з саморозвитку та подарувала бібліотеці ретрономери журналу «Слово жінки». Валентина Петрова пригостила всіх вітамінними салатами, які вона приготувала. У традиційній рубриці «Будемо здорові» Тетяна Котенжі розповіла як знімати стрес, а Людмила Афонічкіна поділилася секретом ранкового масажу. Методист Катерина Майко провела огляд літератури «Здоров’я на вашому столі» та ознайомила з книжковими новинками. Зустріч пройшла у невимушеній дружній атмосфері.

Ми дякуємо нашим захисникам за можливість таких зустрічей.

10 Січня 2024
Центральна бібліотека
Заняття Медіафакультету «Цифрова освіта»

Щочетверга в Бориспільський Публічній бібліотеці проходять заняття Медіафакультету «Цифрова освіта». Програма навчання підходить для кожного бажаючого.

Після закінчення навчання людина вміло користуватиметься клавіатурою з мишею, безпечною пошуковою системою в Інтернеті, зможе працювати з вікнами, файлами та папками, користуватися електронною поштою, флешками, а також освоїть інші цікаві програми. Слухачі навчаться користуватися всіма можливостями застосунку «Дія».

Окрім цього, вони зможуть переглядати фільми в режимі реального часу, знаходити та слухати улюблену музику, спілкуватися по відеозв’язку з рідними, які перебувають у різних країнах світу, комунікувати у соцмережах (Facebook, YouTube). Атмосфера живого спілкування в затишній обстановці сприяє цікавим знайомствам, дружбі, а наш досвідчений та уважний викладач провідний бібліотекар Людмила Базікалова враховує особливості кожного слухача та завжди приділяє необхідну увагу.

28 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Новорічний вогник

Завдяки співпраці Управління культури і інформаційної політики Бориспільської міської ради, Творчому клубу "Спілка митців Борисполя", Бориспільській Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей 23 грудня 2023 року в Публічній бібліотеці ім.В.Чорновола та Міській бібліотеці для дітей відбулися два майстеркласи із виготовлення свічок "Новорічний вогник", які провела майстриня Тетяна Цівун.

Майстриня допомогла маленьким творцям розкрити свою творчість та виробити свої унікальні свічки. У цьому процесі діти вчаться не лише мистецтву створення свічок, а й спілкуванню.

Кожна свічка стала втіленням фантазії та тепла. Аура світла, тепла та енергетики дитячих долонь панували на цих заходах. Корисно, цікаво, креативно провели дітки вільний час!

Усі кошти від проведення майстер-класів передані на потреби ЗСУ.

23 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного

15 грудня в бібліотеці відбулась презентація першої персональної мистецької виставки Миколи Явного, на якій представлений його творчий доробок - живописні роботи і скульптура. Провідна тема представлених робіт - ВОЛЯ. Окремий розділ виставки займають яскраві живописні картини Оксани Явної, дружини художника.

Познайомитись з митцем та його творчістю прийшли користувачі бібліотеки, шанувальники мистецтва. Серед гостей - мистецтвознавець і педагог Олена Гурьєва зі студійцями X-studio, які ставили питання художнику, розмірковували над його творами.

Познайомитись з майстром прийшли голова Бориспільської спілки митців Катерина Коваль та народна майстриня- лялькарка Олена Кравчун.

15 Грудня 2023
Центральна бібліотека
Чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня»

13 грудня 2023 в Публічній бібліотеці ім. Вʼячеслава Чорновола відбулось чергове засідання клубу ментального здоров’я «Берегиня». На засіданні берегині разом з лікарем-волонтером Тетяною Котенжі працювали з вправами, які знімають нервове напруження: «Струси з себе стрес», «Відчепись з гачка», «Прогулянка по колу», «Візуалізація», «Цеглина», «Сокира». «Вам завжди допоможе позитивне мислення! Тому женіть погані думки, дякуйте за те, що маєте, і тоді у вас ВСЕ БУДЕ ДОБРЕ!» - радить Тетяна Котенжі.

З метою популяризації книги та читання бібліотекар Оленка Шкребтієнко провела голосні читання твору Юлії Хотинської «Таємниця бабусиної хустки». ( Збірка оповідань «Вузлик на пам’ять». Історії та спогади про бабусю.)

Уміння співпереживати, взаємоповага, любов до книги, різноманітні інтереси об’єднують учасниць клубу «Берегиня», допомагають з оптимізмом дивитися у майбутнє, знаходити моральну підтримку серед товариства у важкі часи.

13 Грудня 2023
Центральна бібліотека
В український рідний край їде святий Миколай

Зроду-віку в нашому краї ми передаємо у спадок своїм дітям звичаї, обряди, залишаючи добру пам’ять і про самих себе. В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забуває традиції і звичаї батьків, карається Богом і людьми.

За давньою українською легендою св. Петро та св. Павло тримають ключі від світу. Петро замикає тепло, а як настає грудень, гукає Миколая: «Брате, пусти зиму!». Миколай, перебравши ключі, починає сіяти снігом. Настає зима.

І одним з найбільш бажаних і довгоочікуваних свят є свято св. Миколая. За традицією, вночі св. Миколай приносить дітям подарунки і кладе їх під подушки. Діти пишуть листи, в яких розповідають, що хорошого чи поганого зробили протягом року.

«В український рідний край їде святий Миколай» - Під такою назвою в Бориспільській міській бібліотеці для дітей 13 грудня 2023 відбувся літературний ранок.

13 Грудня 2023
Дитяча бібліотека