Бориспільська Публічна бібліотека імені В‘ячеслава Чорновола

Календар подій
Партнери

Памя'ті жертв голодомору

23 листопада для учнів ЗОШ №1 в міській бібліотеці проведено урок памя'ті жертв голодомору 1932-1933р.р.

Гість заходу, голова Бориспільського об'єднаного Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Т. Шевченка Ковальчук А. А. розповів про голодомор на Україні та Бориспільщині, чому він став можливим на родючій українській землі. В рамках заходу відбувся перегляд відеофільму "Голодомор 32-33 років на Україні", прозвучали вірш та відбувся перегляд літератури "Жнива скорботи"

Також в бібліотеці-філії м/р «Бориспільський» відбулося відкриття книжкової виставки до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій «Скорбота пам’яті людської» бібліотекарем Бахмат Н.М., на якому були присутні . На виставковому стенді експонуються книги, присвячені трагічним подіям 1932-1933 років в Україні.

Минуло майже 80 років з часу однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу, яка поглинула мільйони життів, яка могла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей. Правду про геноцид  українського народу можна прочитати в експонованих книгах. Мільйони людей, які загинули голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Про них будемо пам'ятати ми, хто вижив, їх діти та онуки.

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам'яті жертв голодомору. Щорічно, в цей день проводиться всеукраїнська акція «Запали свічку». Запалять свічку і в бібліотеці, як спомин про ті страшні 33-ті…

"Три колоски, закуті дротом,три колоски, три колоски ...

Над білим янголом скорботи - незгасний духу смолоскип". О.Кавуненко.